Terapiler

Bireysel Seanslar, Çift ve Aile Terapileri

Psikoterapiyi kişinin kendini keşfetme, özünü gerçekleştirme yolculuğundaki yollardan biri olarak görüyorum. Terapist olarak kendimi ise kişilerin bu yolculuklarında onlara eşlik eden bir yol arkadaşı, kolaylaştırıcı olarak.

Fethiye’de bir köye taşınırken şehirdeki terapi seanslarının bir değişim yaşayacağını tahmin ediyordum. Son yıllarda sanat terapisi gruplarını genelde doğada veya sanat atölyelerinde yaptım. Ara ara büyük şehirlere giderek eğitimler, seanslar, atölyeler yapmayı ve almayı sürdürdüm. Fethiye’nin farklı köylerinde yaşadıktan sonra Yanıklar’da açtığımız Güzelgâh yaşam atölyesinde bireysel, çift ve aile terapisi seansları yapıyorum.

Terapiyi uzun süreli, devamlılık isteyen bir süreç olarak görüyorum. Herkesin kendine özgü yaşadığı terapi süresince kişinin kendini daha derinden tanımasına yardım edecek, potansiyelini, kaynaklarını tanıyıp keşfetmesi ve gündelik hayatına integre etmesi için dışavurumcu sanat terapisi teknikleri sunarak alan tutuyorum. Psikoterapiye bütünsel ve eklektik bir yaklaşımım var. Jungçu akımlar, kişi odaklı terapi gibi yaklaşımları somatik tekniklerle kullanıyorum.

Online Terapi Seansları:

Fethiye ve civarında olmayan danışanlar ile haftalık online bireysel seanslar yapmamız da mümkün. İnternet bağlantısı, seans sırasınca rahatsız edilmeyecek bir ortam gibi anlaşmaların ardından ne kadar sıklıkla ‘online seans’ yapacağımıza birlikte karar veriyoruz. Online seanslarımız genelde 60- 90 dakika arası sürmektedir. Mümkün olduğunda Fethiye, Yanıklar veya İstanbul’da yüz yüze daha uzun seanslar ile desteklenebilir.

Grup Terapileri:
Gençler ve yetişkinler için yılın farklı zamanlarında 6-12 kişilik gruplar halinde kapalı grup terapisi seansları.Dışavurumcu Sanat Terapisi teknikleri kullandığımız destek grupları ile bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.